Halloween

W zeszły weekend zaprosiliśmy kilkoro znajomych na obiad w tematyce Halloween.

Przygotowaliśmy odpowiednie zaproszenie.

Wiedziałam, że najlepiej do tematyki Halloween pasowałby czarny obrus, ale nie chciałam wydawać zbyt dużo pieniędzy więc postanowiłam pojechać do Ikei i kupić kilka metrów czarnego materiału – wystarczyło obszyć brzegi i obrus gotowy. Przy okazji kupiłam też kilka sztucznych kwiatków i pomalowałam je potem farbą w sprayu na czarno, razem z kilkoma starymi butelkami po winie.

Kartki – miejscówki przygotowałam z pomarańczowego papieru przyklejając kawałek czarnej koronki. Do tego kilka niewielkich dyń, czarne talerze i gotowe.

Na przystawkę podałam kanapki-nagrobki.

Napis powstał z serka kanapkowego, nakładanego rękawem cukierniczym (w mojej nieprofesjonalnej wersji za rękaw służył plastikowy woreczek z odciętym rogiem).

Główne danie to czarny makaron z dynią. Muszę się pochwalić, że czarny makaron przygotowaliśmy samodzielnie z mężem. Udało mi się kupić w Kuchniach Świata tusz kałamarnicy, który posłużył mi za barwnik.

Przepis na makaron wzięłam z książki Jamiego Olivera: 5 jajek na 0,5 kg mąki. Należy tylko pamiętać, żeby barwnik lub tusz dodać do jajek, przed dodaniem mąki, aby lepiej rozprowadzić kolor. Całość najlepiej wyrobić robotem kuchennym. Po 1 godzinie w lodówce można wałkować i kroić makaron. My użyliśmy maszynki w do makaronu.

Do makaronu dodałam pieczoną dynię i polałam całość masłem szałwiowym. Wystarczy roztopić masło, dodać kilka liści szałwii i odstawić aż przejdzie smakiem.

Na deser podałam ciasto dyniowe ale zniknęło zanim zdążyłam zrobić zdjęcie…(http://www.shutterbean.com/2010/pumpkin-cake-brown-butter-icing/)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s