Zupa z gruszki i pietruszki

zupa z gruszki i pietruszki / cosbymzjadla.com

Dzisiejszy przepis zapożyczony z Jadłonomii, z małymi adaptacjami.

Czytaj dalej

Reklamy

Deser z batatów

Deser z batatów 1

Zdrowa propozycja deserowa, smakuje zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Bardzo prosta w przygotowaniu, dzięki czemu wiem, że często będziemy wracać do tego przepisu.

Czytaj dalej

Klopsiki z pieczarek, szpinaku i soczewicy

Klopsiki z soczewicy i pieczarek

Pomysł podpatrzyłam od koleżanki z pracy, która pewnego razu przyniosła wegańskie klopsiki z pobliskiej knajpki. Postanowiłam sama zrobić podobne w domu. W mojej wersji zrobione są z zielonej soczewicy, pieczarek i szpinaku.

Czytaj dalej

Zupa z dyni, fasoli i kukurydzy

zupa-z-dyni-fasoli-i-kukurydzy / cosbymzjadla.com

Sezon na dynię rozpoczęłam przerabiając niezliczone kilogramy na mrożone puree. Jak już zapełniłam zamrażalnik, wzięłam się za zupy dyniowe. W poprzednim sezonie królowała u mnie ta wersja, ale w tym roku czas na nowy repertuar.

Czytaj dalej

Sajgonki z tuńczykiem i kalafiorem

sajgonki z tuńczykiem i kalafiorem / cosbymzjadla.com

Ostatnie dni może nie były upalne, ale mam nadzieję, że cieplejsza pogoda wróci jeszcze choć na chwilę. Gdy nie mam ochoty dogrzewać się kuchenką, przygotowuję różne wersje surowych sajgonek, czyli takich, które po zawinięciu nie wymagają smażenia. Są zdecydowanie lżejsze, zdrowsze i też smaczniejsze od tych klasycznych, smażonych w głębokim tłuszczu.

Czytaj dalej

Krem z pieczonych pomidorów

krem z pieczonych pomidorów / cosbymzjadla.com

Na sezon pomidorowy czekam co roku z takim zniecierpliwieniem, jak większość osób wyczekuje na sezon truskawkowy. Uwielbiam pomidory. Pamiętam jak dobrych kilka lat temu, podczas wyjazdów kolonijnych, wymieniałam z kolegami schabowego i kanapki z mojego suchego prowiantu, który dostawaliśmy na wycieczki, na pomidory. Chłopacy byli zadowoleni, bo mieli więcej mięsa, a ja miałam najsmaczniejszy prowiant składający się z samych pomidorów.

Czytaj dalej